Project

Loodusseiklus koolilastele

Pakett nr 1

Kestvus 2 h

Lastele vanuses 5-10 aastat. Läbiviia võib igal pool kus on väike metsatukk või ka lihtsalt muruplats.

DSC_0112

Eesmärk: Läbi praktilise kogemuse anda lastele teadmised kuidas käituda looduses ta kui oled eksinud ja vajad abi.
Sisukirjeldus: Kuidas riietuda ja käituda looduses , kuidas teha tuld ja mis peab olema kaasas kui lahete loodusesse. Kuidas teha ennast märgatavaks otsijatele (heli ja hädamärgid), liikumine orienterumine looduses. Lõkkeleiva tegemine kui on lõkke tegemise võimalus. (vastavalt laste vanusele võib kava muutuda kui on erisoove siis on võimalik kokkuleppida). Osalejal nõutav varustus on  paar kindaid, ilmastikule vastav riietus ja jalanõud,  plastpudel 1,5-2,0 L, tühi joogipurk plekist (õllepurk). (soovitatav kompass, tulepulk, nuga)

Küsige pakkumist leiame teile alati parima lahenduse.
Vajadusel leian teile sobiva koha ja võimaluse sinna jõuda.

 


 

Pakett nr 2

Kestvus 3 h,

Noortele alates 10 aastast. Läbiviimiseks on vajalik maastik kus võib väikest lõket teha mõned väiksemad oksad lõigata ja auku kaevata. Loomulikult korrastame kõik peale koolitust kuna loodussäästlik käitumine on üks koolituse osa.
Eesmärk: Läbi praktilise kogemuse anda noortele teadmised ja oskused kuidas saada hakkma looduses piiratud vahenditega talvel kui oled eksinud ja kaaslaste abistamine.
Sisukirjeldus: Üleelamiskursuse põhitegevused jagunevad neljas peamisse ossa: Kuidas riietuda ja käituda looduses ja varustus mis peaks kõigil kaasas olla, tegutsemine kui oled metsas eksinud enda leidmise lihtsustamine(STOP reegel). Tule süütamine erinevate vahenditega, vee tarbimise tähtsus ja leidmine, tee keetmine erinevatest taimedest. Majutuse püstitamine(onni ehitamine)ning vee ja toidu hankimine loodusest , orienterumine looduses ja hädaabi märgid. Hättasattunud kaaslase aitamine vette kukkumisel ning alajahtumisel, esmaabi ja ohutusnõuded metsas. Osalejad jagatakse tegevuseks gruppideks, kogu õppe vältel on peamine toimimisvastutus gruppidel ning õppe käigus täidetavad ülesanded seisnevad peamiselt grupitöö ülesannete meeskondlikus ja individuaalses täitmises.
Osalejal nõutav varustus on  paar kindaid, ilmastikule vastav riietus ja jalanõud,   veepudel (1L), seljakott, plastpudel 1,5-2,0 L, tühi joogipurk plekist (õllepurk). (soovitatav kompass, tulepulk, nuga)
Küsige pakkumist leiame teile alati parima lahenduse.
Vajadusel leian teile sobiva koha ja võimaluse sinna jõuda.

 


 

Pakett nr 3 

Kestvus 4 h.

Koht: Kambja Lätte talu
Seiklus valges või pimedas ja grill noored alates 14 aastat
Eesmärk: Koolinoorte füüsilise aktiivsuse tõstmine . Tutvumine loodusega ja väljaõppe kuidas looduses viibida ilma ennast ja teisi ohtu seadmata.
Sisukirjeldus: Ainulaadne võimalus panna oma oskused proovile seiklusrajal suvel (talvel) valges või pimedas. Seikluse põhitegevused jagunevad kahte peamisse ossa: Seiklusrajaläbimine ja köiega laskumine 11m kõrguselt. Meeskondlik ülesannete lahendamine. Lõkke tegemine, tee valmistamine looduslikest vahenditest ja toidu valmistamine lõkkel või grillil. Seikluse käigus õpetatakse ja võisteldakse järgmistes valdkondades: Tule tegemine ilma tikkudeta, toidu valmistamine lõkkel. Riietumine  ja ohutu liikumine looduses. Seiklusraja ohutut läbimist ning köiegalaskumist.
Osalejal nõutav varustus on  alaealistel lapsevanema luba,  paar kindaid, ilmastikule vastav riietus ja jalanõud, veepudel (1L), seljakott, plastpudel 1,5-2,0 L, tühi joogipurk plekist (õllepurk). (soovitatav kompass, tulepulk, nuga)
Küsige pakkumist leiame teile alati parima lahenduse.
Vajadusel leian teile sobiva koha ja võimaluse sinna jõuda.

 


 

Pakett nr 4

Üleelamiskursus 2 päeva, 1 päev algus kell 1000 – 2 päev lõpp 1600. Noortele 12 aastat ja rohkem.

Eesmärk: Looduses toimetulek piiratud vahenditega, teoreetiline ja aktiivõpe meeskonnatreeningu vormis.
Sisukirjeldus: Üleelamiskursuse põhitegevused jagunevad viide peamisse ossa:

Teoreetiline väljaõpe toimetulek looduses esmaabi (hüpotermia jne) tegevus maal ja vees kaaslase abistamine.

Kuidas riietuda ja käituda looduses ja varustus mis peaks kõigil kaasas olla, tegutsemine kui oled metsas eksinud enda leidmise lihtsustamine(STOP reegel).

Tule süütamine erinevate vahenditega, vee tarbimise tähtsus ja leidmine , tee keetmine erinevatest taimedest. DSC_0177

Majutuse püstitamine(onni eritüübid)ning vee ja toidu hankimine loodusest , orienteerumine looduses ja hädaabi märgid. Hättasattunud kaaslase aitamine vette kukkumisel ning alajahtumisel, esmaabi ja ohutusnõuded metsas liikumisel.

Osalejad jagatakse tegevuseks gruppideks, kogu õppe vältel on peamine toimimisvastutus gruppidel ning õppe käigus täidetavad ülesanded seisnevad peamiselt grupitöö ülesannete meeskondlikus ja individuaalses täitmises.

Kursuse käigus õpetatakse õpetatakse järgnevaid oskusi: Riietumin, ei oleks külm ega palav, tuletegemine erinevate vahenditega, joogivee leidmine ja joogi valmistamine. Kuidas teha ennast märgatavaks otsijatele (heli ja hädamärgid), sooräätsade valmistamine ja varjualuse ehitamine, liikumine (orienterumine) looduses. Lõkkeleiva tegemine, toidu valmistamine. Tööd köitega, lihtsamad sõlmed ja laskumis vahendid, lohisti valmistamine ja kannatanu transport.

Osalejal nõutav varustus on arstitõend (vo ka kooliarstilt), alaealistel lapsevanema luba, magamiskott, lamamisalus, ilmastikule vastav riietus ja jalanõud, varujalatsid vahetus riided, veepudel (1L), 2 paari villaseid sokke, 1 paar voodriga töökindad (sõrmkindaid) ja soojad kindad, kampsun, , varujalatsid (näit.tossud), müts, hügieenitarbed, veepudel (1L), seljakott, plastpudel 1,5-2,0 L, tühi joogipurk plekist (õllepurk), nuga. (soovitatav kompass, tulepulk, multitööriist).
Küsige pakkumist leiame teile alati parima lahenduse.
Vajadusel leian teile sobiva koha ja võimaluse sinna jõuda.

 

Leave a Reply